• Кошик порожній!

Приймаємо дзвiнки

Пн-Сб: з 10:00 - 18:00
  • Кошик порожній!

Бюджетна подорож навколо Ісландії на автомобілі травень 2018

Ну що друзі ось і сталося УРААААА..я проїхав навколо ВСІЄЇ Ісландії. 2-8мая 2018

2000км - 4 ночівлі - 130 літрів спаленого дизеля МАСА МЕГАВРАЖЕНЬ і бажання повернутися в цю ЕКЗОТИЧНУ КРАЇНУ. ТАК, САМЕ екзотичну!

Бюджет: 400 євро оренда авто 200евро бензин 100 євро їжа і нічліжки 150евро (2 ночі) авіаквитки 300 євро - 10 євро проїзд в тунелі НА ДВОХ ЗА ВСЕ - 1160 ЄВРО. Можна було ще заощадити на нічліжках - але ми приїхали застуджені і потрібно було два дні одужати, щоб потім ночувати в кемпінг-наметових умовах. Ще можна заощадити на авіа квитках, якщо вчасно купувати. Наприклад: Ось пропозиція 83 євро зі Львова.

Як дістатися і потрапити в Ісландію? Особисто ми летіли через Варшаву з Києва - так як хотіли подивитися Варшаву в тому числі. Про яку вийде окреме відео.


Підготовка: в поїздці як і спорядження мінімальні - є тільки ручна поклажа на двох 20 кг і в яку ви вклали:
1. намет 2. два спальника 3. два килимка 4. змінний натільний одяг, шкарпетки, косметика 5. інші корисності і навіть взяли ЇЖУ, так як в Ісландії вона дорожче київської рази в 2 мінімум. Наприклад чашка кави - не в Кафе, а в автоматі супермаркету 400 крон - близько 100 гривень.
Скільки в кафешках - не знаю ми в них не заходили - ну що б не відчувати себе неповноцінними європейцями)))))
Так само Ми взяли спеціальний легкий одяг для активного відпочинку за принципом трьох шарів і пухового утеплювача: 1. термобілизна тонка 2. фліс 3. пуховий жилет 4. мембранна куртка - яка абсолютно повністю нас захистила від усіх негод. Детально про наше спорядження Ви можете почитати на форумі магазину або подивитися відео на нашому каналі youtube.
Отже пів на другу ночі Аеропорт Кефлавік - ніякого плану подорожі крім забитих в телефон пам'яток.
Ми прилетіли з теплого можна сказати літа +28 градусів, незрозуміло в що - ось саме незрозуміло, що тому такої погоди я не бачив і вона для мене не природна. Спочатку ми побачили великі пластівці Снігу, потім почався твердий невеликий глад, тоді заметіль, потім затихло - і так по колу нескінченно. Перше враження - АХУ .... ть. Нас засмутило і ми зрозуміли – швидше треба знімати авто і Валити.
Зняли авто ми в компанії HerZ - за 400 євро шкода Super B Diesel 4 WD. Кращим варінт було б зняти будиночки на колесах, які були дуже розвинені - переобладнані пиріжки під кемпінг і сон. АЛЕ за ними потрібно було їхати в місто Кефлавік і не відомо що ми б там зняли, а часу витратили б цілий день. Тому наступного разу подбайте про оренду авто кемпінгу на колесах заздалегідь, наприклад,  https://www.campeasy.com/

Освоївши Авто ми поїхали на першу пам'ятку Ісландії – Блакитну Лагуну (Blue Lagoon Iceland). Зупинилися там на парковці і залишилися ночувати в машині до ранку одягнувши, звичайно, спальники і розстеливши килимки.


ВАЖЛИВИЙ МОМЕНТ - розрахунок за ОРЕНДУ АВТО ТІЛЬКИ КАРТА БАНКУ і ТОЧНО ТАК САМО АВТО ЗАПРАВКА - без карти дизеля Ви не наллєте. Тому налічку з собою взагалі беріть як н / з євро 300, зі значною сумою грошей на карті. Якщо використовуєте карту MonoBank - то за час поїздки ще й 500 гривень кешбек капне Вам на рахунок. Навіть в захалусних гестхаусах у нас брали карти.

ДЕНЬ 1
Прокинулися рано вранці на стоянці Блакитної Лагуни. Одяглися і пішли її дивитися. Приймати Теплі ванни Ми в ній і не збиралися через обмеженості часу, великих планів об'їхати острів і звичайно ж ціни в 40 євро на людину. Надалі на шляху було купа теплих джерел в яких ми могли спокійно попаритися безкоштовно і не в такому мурашнику. Погода як завжди змінювалася кожні 5 хвилин, але зі змінами виходило сонечко. Отже: йдемо стіна з засохлої чорної лави, покрита мохами, дуже красиво. Підходимо до Будівлі і Ось Бачим заливчики синьо-білого кольору навколо. Прогулюємося уздовж всієї лагуни фотаємся. Чесно - камені і мох вразили нас набагато більше лагуни. Заходимо всередину будівлі. На вигляд як в басейні. Є Безкоштовний інтернет і туалет.

 

Їдемо Далі в Національний парк Тінгведлір. По дорозі по трасі заїжджаємо в супермаркет BoNUS де тарімся їжею на весь час поїздки. Беремо горіхи, сири, ковбасу, горіхове масло, сухофрукти, воду, туалетний папір і вологі серветки. Їдемо по шляху божевільні гарні краєвиди гір - незвичні - зі скошеними шапками таких ми раніше не бачили. Дуже світло від снігу - обов'язково потрібно взяти окуляри. Доїжджаємо до місця, на місці є інформаційне табло - і безкоштовний туалет. і Ось він Парк. По парку можна гуляти цілий день, але ми зосередилися на двох, це основне прогулянкове місце з будиночками Lögberg – там де вікінги об'єдналися і стали ісландцями і утворили перший парламент і водоспад.

 

Їдемо далі - ландшафти змінюються дуже часто і кожен раз красиві і незвичайні.

Далі їдемо дивитися Кратер Керіз - якщо чесно трохи був їм розчарований так як очікував більшого, більш того вхід на кратер 400 крон - 110 гривень.

 

Тому я його обійшов і поїхав далі. Де мене чекали головні пам'ятки дня - долина гейзерів Хёйкадалюр.

І ось ми прибули на місце - ГОРЯЩЩА ЗЕМЛЯ - у нас вибух мозку.

 

І побігли дивитися це чудо природи, насамперед подивитися на діючий гейзер Строккур, ну а потім вже Великий гейзер, маленький гейзер і інші гейзерята.

Ту ми провели години 2-3, не могли відірватися і насолодитися цим видовищем, але на годиннику вже 10 годин хоч на вулиці і світло, в цей час була у нас була ще одна пам'ятка за планом – це величний золотий водоспад Gullfoss. Ми поїхали до нього, і коли я його побачив у мене відпала щелепа. Величезний потужний водоспад складається з двох – каскадом.

Розглядаючи його години зо дві, ми вирішили все таки подивитися на нього ще й вранці, і тому стали шукати нічліг ,але так щоб далеко від нього не від'їжджати. Ніч не спавши в літаку, втомлені від машини з 8 ранку до 12 ночі. Біганина позбавили нас сил стелити десь намет. Ми з початок хотіли зупинитися в готелі, але ціна 180 євро нас не влаштувала, і ми зняли поруч пристойний гест хауз, за 70 євро у бабусі - без ліжка, але зате з душем, вай фаем і теплою водою.

ДЕНЬ 2

Прокинувшись ми поїхали подивитися знову водоспад Gullfoss - але ось виглядав, він вже не так круто як перший, раз коли ми його побачили. І почався шторм, змусив нас пірнути в машину і поїхати далі.
По дорозі була запланована пам'ятка - ущелина

 

Перша зупинка наша була водоспад Хьялпарфосс - дуже чудовий водоспад складається з двох рукавів, зливається в один.

Недалеко від водоспаду буквально в 5 хвилинах - Краєзнавчий музей в Ісландії Þjóðveldisbærinn Stöng. Дуже цікаві будиночки, ось правда вони були закриті, але все одно враження супер.

Далі ми рухалися по не дуже хорошій дорозі. Не те що б вона була в ямах, але все ж більш 60км на годину ви по ній не проїдете.



Трохи довго в дорозі, і ось уже здалека ми бачимо водоспад заввишки 60 метрів Сельяландфосс. Ногою тисну на газ, щоб побачити запропоноване чудо.
Крім величезної висоти і краси, вразило те що водоспад відвисний, а не просто стікає по скелях і можна погулятися всередині його. Відчуття вражаючі ... відчуваєш себе в казковому фільмі.

Рухаємося далі - думаю після цього водоспада нічого не може бути краще, але не тут то було - візитна картка Ісландії Скогафосс (Skógafoss) - я не можу підібрати слів якої краси цей водоспад - яке це прекрасне творіння природи.

Мені залишилося тільки дивитися на нього і Затамувавши подих. подивившись пів години на нього піднявся на гору. Там непогана прогулянкова зона, але підйому Вашого не особливо варта. Знав би – не піднімався, а краще б витратив ще час дивитися водоспад у його підніжжя.

 

Приїхавши, там був такий жахливий вітер, метрів 50 метрів в секунду, тому потявкав пляж і подивившись на суворий океан ми рухалися в місто Вік і далі на ночівлю. Так, пляж чорний та красивий, але вітер зводить всю красу нанівець, бо хочеться швидше в машину. Може влітку він і буде краще.
Ми були втомленими і вирішили вже ночувати, знайшли кемпінг - але вартість кемпінгу 40 євро за ніч. Тому ми вирішили зняти за 80 євро готельний номер, який пощастило нам знайти в місті Skaftárhreppur. Доречі, в ньому теж є красиві водоспад Systrafoss. Недалеко від міста був найбільший Каньйон Фьядрарглйуфур (Fjaðrárgljúfur) який ми вирішили подивитися з ранку. До речі, працює він тільки з літа, тому нам в готелі сказали, що ми не зможемо по ньому прогулятися. Тільки побачив початок з моста. Так і було. Все, спимо.

ДЕНЬ 3

Ранок почався з Запланованого каньйона - на жаль, він був закритий, але ми побачимо пару Хороших видів. Так само дорога до каньйону була не менше прекрасною і мальовничою.
В цілому, будьте готові витратити на нього 2 години. Неймовірний каньйон, обов'язково коли буду влітку прогуляюсь по ньому.

 

Наступна зупинка в національному парку Скафтафетльг головна мета якого був водоспад Свартіфосс.

Шлях в вопопаду був на гору, через приємний ліс - погода була краща за всю історію подорожі. По дорозі до водоспаду був ще один красивий водоспад. І ось ми йдемо і йдемо в гору, в гору, в гору, і ось він: ексклюзивне творіння природи – квадратні брили скелі ніби відточені якимись позаземними цивілізаціями.

Взагалі, дивились ми на нього години 2. Задоволені спускалися назад.

Наступна зупинка був льодовик Svínafellsjökull Glacier - це щось Новеньке для нас, такого раніше ми не бачили. Дорога Страсс на нього убита, але все ж вражає. По самому льодовику ми не гуляли – потрібне спеціальне обладнання, кішки, льодоступи і.т.д. Тому обмежився фотополюванням. Далі ми рушили в крижану лагуну Йокюльсарлон. І вона божественна - плаваючі айсбрегі, морські котики, прекрасний вид. Все супер.

Далі наш шлях лежав на край острова на фьерди. пам'ятки цікаві закінчилися в цій частині Ісладндіі - вона стала не туристичною, і ми дали газу до упору, щоб на наступний день максимально швидше доїхати до нових цікавих місць Ісландії.

По дорозі запам'яталися цікаві гори, нагадують храми будистів. Таке враження що їх породила не природа а стародавня цивілізація. Знайшовши місце для ночівлі ми одягли спальники, розстелили каремати в машині і лягли спати. Ночували в мальовничому місці серед ущелини гір, з видом на океан, поряд з водоспадом і річкою.

ДЕНЬ 4

Прокинувшись вранці, побачивши океан з машини, ковтнувши цього приємного морського повітря, вмиваючись в гірській річці я отримав заряд енергії на цілий день. Цей допінг краще будь-якої кави, енергетика, і інших стимуляторів. (Наркотики я не про бував ніколи і не хочу)
Наш шлях лежав навколо фьйордів, високо в гірських долинах, і на найвищих точках Ісландських гір - куди доступно доїхати на машині. 60км ділянки дороги було без покриття, не зовсім бездоріжжя, їхати можливо, але акуратно і не більше 50-60 км на годину, зате класно можна роздивитись дороги.

Перша зупинка була в місті Еґільсстадір така собі село, але зате там є заправка, і супер маркет Бонус. До цієї точки ми піднімалися в гору, і бачили прекрасну долину, а також красиві розломи землі.

Після відпочинку і зупинки в цьому місті ми тримали шляху на водоспада Деттіфосс і Сельфосс. Знову ж по дорозі – гарні мінливі ланшафти, гори, водоспади, рівнини, Каньони, мости, білосніжні вершини застиглої лави, що розтіклася, і розкидані магматичні камені.

По дорозі в до Деттіфосс ми бачили не такий величезний, але дуже привабливий водопад.

Далі під’їхали до Детіфосс.

до самого водоспаду потрібно йти близько кілометра - дорога цікава, але не така легка - вітер, камені, калюжі, бруд по-любому потрібні черевики. Дійшовши до водоспаду дихання затрималося, крім його мощі і краси була ще і веселка і красиві білі породи скель.
Казково. далі я пішов на водоспад поруч Сельфосс - по дорозі до нього був дуже красивий каньон, який теж має неймовірну карту. Ось він Сельфосс. - надихає!

Далі ми потрапили в геотермальну Долину Хверір, до яких навіть не планували їхати. Скажу відразу Вам – це дуже і дуже погане місце для пікніка - СМОРІД дикий. ЖАХЛИВИЙ ЖАХЛИВИЙ ЗАПАХ. Але побачене підриває башту - у перших різко меняеться колір і ландшафт долини – вона коричнева. Кипляча багнюка виплескується назовні. Це щось інше ніж гейзери, стріляють водою, абсолютно інше.

 

Таке враження що ми опинилися на іншій планеті, де тільки лише формуєте земна кора.
Трохи прогулявшись і отримавши порцію угару ми рушили далі.
Проїхали електростанцію, яка працює від геотермальних джерел, та попереду нас чекав об'їзд красивого озера з величезною кількістю островів Миватн. До озера ми заїхали в дуже цікаве місце – печеру Гротая - земний розлом з внутрішнім теплим озером.

Озеро дуже прозоре і тепле, раніше там приймали ванни. І особисто я бачив двох голих жінок, які там купалися. Єдине, було їм по років 60, а так дуже цікаво. Темперара градусів 40, продовжуємо озером Мітавн – з одного боку лавові гори, в іншому - озеро.

Наступна зупинка була водоспад Годафосс - дуже красивий, складалася з трьох рукавів, не такий потужний, але красивий.

і остання точка після нього був Водоспад Aldeyafoss. Не так просто до нього добратися - дорога вбита, але красива, з одного боку річка, з другого - гори. Як доїжджаєш до знака, не можна їхати без позашляховиків, ну, що ж, пів на десяту ночі, проїхали години півтори - НЕ хдаємося побачити водоспад. Я вирішив дійти пішки. Час ходьби не витратив даремно. Водоспад начебто наливається в чашу, подібного не бачив, задоволений, повертаюся в машину і ми ночуємо в ній.

ДЕНЬ 5 - насиченість

Прокинувшись вранці, ковтнувши свіжого гірського повітря і подивившись на річку, на гори, ми поїхали далі. Попереду була дорого до Рейк'явіка, і в аеропорт Додому. Дорога йшла через прекрасні скелі, ущелини.

На одній ущелині ми провели більше години. Потім Захоплювалися красивим видом Ейя фьорда поблизу міста Акюрейрі. Цікава особливість міста: тут світлофори червоного кольору у формі сердечка.

Далі був довгий не надто цікавий шлях в Рейк'явік через практично рівнини, і тільки на в'їзді в Рейк'явік почалися красиві гори і мох. Перед Рейк'явіком є два шляхи заїзду: тунель (10 доларів) і об'їзди навколо фьордів - якщо час є, виберете другий – і економніше і красивіше. Я просто не знав, що тунель платний, думав взагалі, що це міст.

У Рейк'явіку робити виявилося нічого. Футуристична бетонна церква Хадльгрімскіркья всередині не особливо красива. А вулиці столиці не дуже цікаві. Втім, якби Я знав, краще б ще подивився морських котиків біля міста Блёндюоус. Тому моя порада - не витрачайте на Рейк'явік час - насолодіться побільше морськими котиками і природою. Після Крейкьявіками приїхали в аеропорт Кефлавік і полетіли додому.

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав, ви можете стати першими!

Написати коментар [відмінити відповідь]